سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 14:23

طبیعتگردی نهاوند مطلب ویژه

Written by 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طبیعتگردی نهاوند

با طبیعت نهاوند استان همدان بیشتر آشنا شوید

 

1

سراب گیان نهاوند

 

یکی از زیباترین و پر آب ترن سرابهای استان همدان ایران است. این چشمه در شهرستان نهاوندد و در 18 کیلومتری جنوب غربی نهاوند و 2 کیلومتری تپه باستانی کیان و در شمال شهر گیان و قرار دارد گرفته شده است و دارای آب بسیار غنی و مرغوب و درختان چنار کهن و جنگلی زیبا است . تپه گیان درختام بلند و تنومدی دارد.

سراب گیان سی و یکمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در26 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

 

22

سراب کنگاور کهنه

 

این سراب تقریبا در جهل و پنج کیلومتری غرب نهاوند و در نزدیکی روستای کنگاور کهنه و در داخل یکی از دوره های کوه قرار گرفته است.درختان این سراب از نوع چنار و بید است و یک درخت تنومند و کهنسال چنار که عمر آن به بیش از چهارصد سال می رسد.

 

Images

سراب ملوسان

 

روستای ملوسان به علت داشتن کوههای پهناور و مرتفع و دشتهای وسیع که دارای پوشش گیاهی مختلف و مناسب است.محل زندگی گونه های مختلف جانوری و گیاهی می باشد.قوچ و میش یکی از مهمترین جانوران ساکن این روستا هستند.

Images

 

سراب های ورازانه

 

 

روستایی از توابع بخش گیان شهرستان نهاوند در استان همدان است مردم آن به زبان لکی و لری تکلم  می کنند.کشاورزی و دامداری از مشاغل اصلی این روستا است،آب آشامیدنی این سراب از طریق لوله کشی به طول 5 کیلومتری تامین می شود.

 25852

 

قنات های نهاوند

 

آب شهر از چند قنات و چشمه تامین می شود:

قنات قیصریه،قنات چشمه،قنات چشمه عبدل،قنات پهلوان محمدصادق،قنات گلشن

Read 507 times آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 15:05
footer-bg